Göcsej Környezetvédő, Tájékozódási és Futó Egyesület

Egerszegi Sport és Turizmus Kft
2016.12.18

Egyre közeledik az év utolsó napja, és ahogy lenni szokott, egyre jobban igyekszünk ráhangolódni az eseményre itt a weboldalon is. Ehhez kiváló lehetőség az elmúlt évekre (immár 21 korábbi évről van szó!) történő visszaemlékezés, azonban most egy más típusú cikkel indítunk.

Két fiatalember kiemelkedő sikerét szeretnénk bemutatni, akik nevével találkozhattunk már a tavalyi verseny eredménylistáján is (tipp: felülről érdemes kezdeni a nevük keresését a 10, illetve a 41 km-es számban), tehetségüket és szorgalmukat pedig sikerült megmutatni több versenyen azóta is.

Kezdjük a sort Bicsák Bencével, a zalaegerszegi származású, jelenleg pécsi színekben versenyző triatlonistával. Töretlenül folytatódott a fejlődése az idei évben is, amit számtalan alkalommal igazolt, mi most csak a legnagyobb sikerét szeretnénk kiemelni. Nem kisebb bravúrt hajtott végre, mint érmet szerzett a mexikói triatlon világbajnokságon az U23-as mezőnyben! Bence bronzérmét talán éppen erős futásának köszönheti, és végül csak másodpercekkel maradt el a brazil ezüstérmestől és a holland győztestől.

Részletek: itt és itt

Németh Gábor, a maratoni szám elmúlt három évi győztese sem tétlenkedett az idei esztendőben, a hazai futóversenyeken általában csak a hátát nézték az ellenfelek. Így volt például a novemberi Balaton Maraton versenyén is, ahol roppant erős mezőnyben sikerült az élen végezni. De Gábornak ez csak felkészülés volt egy még nagyobb erőpróbára, és örömmel számolhatunk be egy egészen friss hírről: az olaszországi rendezésű, bombaerős nemzetközi mezőnyt felvonultató 21. Maratona di Reggio Emilia versenyen 2:29:19 alatt teljesítette a 42,2 km-es távot, amivel 11. helyen végzett. Időeredménye nemzetközi szinten is tiszteletet parancsoló!

Természetesen még rengeteg MMM-résztvevő ért el olyan sportsikereket, amikre joggal lehetünk büszkék, de közülük is kiemelkedőnek tartjuk Bence és Gábor produkcióját. Gratulálunk a fiúknak, és további sikereket kívánunk nekik a jövőben is!

Remélhetően Gáborral és Bencével is találkozhatunk majd újra az idei versenyen is. Pontosabban a rajtnál még találkozhatunk velük, de a rajtpisztoly eldördülése után már alighanem kissé bajos lesz tartani velük a lépést... :)

A cikkhez mindenki hozzászólhat, egyetlen feltétel a versenyre jellemző kulturált és pozitív hangulat megtartása.

A verseny rendezői: Zalaegerszegi Triatlon Klub - Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club - Zalaegerszeg MJV Önkormányzata - ZSZC Deák Ferenc Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája - Zalaegerszegi Aszfaltszaggatók SE - Egerszegi Sport és Turizmus Kft
Az oldalt készítette: Lakatos Roland    2012. december    info@szilveszterihegyimaraton.hu